Malowanie proszkowe bram i ogrodzeń

Na czym polega malowanie proszkowe bram przesuwnych i skrzydłowych i przęseł ogrodzeniowych?

Malowanie proszkowe bram przesuwnych i skrzydłowych, ogrodzeń stalowych lub innych elementów wykonanych ze stali przez firmę Madan-Stal polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalu. W malowaniu bram, ogrodzeń stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Wcześniej powłoka przykładowo bramy przesuwnej jest odpowiednio przygotowywana przez operacje odtłuszczania, trawienia i fosforowania.

Po nałożeniu farby na powierzchnię bram czy przęseł ogrodzeniowych następuje etap polimeryzacji, czyli wygrzewania w wysokich temperaturach (ok. 200°C). W rezultacie wygrzewania farba ulega stopieniu na powierzchniach metalowych np. bramy przesuwnej. Powłoka lakiernicza uzyskana w ten sposób, poza walorami estetycznymi chroni bramy przesuwne i skrzydłowe i ogrodzenia stalowe wyprodukowane przez naszą firmę przed korozją, chemikaliami, wysoką temperaturą i uszkodzeniami mechanicznymi, a także działaniem warunków atmosferycznych.

Przed malowaniem proszkowym bram czy ogrodzeń stalowych zaleca się zastosowanie cynkowania ogniowego, które dodatkowo zwiększa odporność na korozję.


  1. Malowanie proszkowe Metaltech
  2. Cennik malowania proszkowego
  3. Paleta barw RAL

Koszt malowania proszkowego wyceniany jest indywidualnie dla każdej bramy przesuwnej, skrzydłowej bądź ogrodzenia, w zależności od powierzchni w m² oraz objętości w m³. Współpracujemy z kilkoma lakierniami proszkowymi, m.in. Metaltech. Staramy się zawsze wybierać lakiernie, które oferują najkorzystniejsze warunki, dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Komentarze (1)


Barbara (IP: 73.8.28.29)

Witam, W czerwcu-lipcu chcę odmalować frontowe ogrodzenia z bramą przesuwaną, bramkami: do śmieci i wejścia oraz płot. Mieszkam w Gdyni. Czy możemy się umówić na wycenę w drugiej połowie maja?

Dodaj nowy komentarz